HAKKIMIZDA

MİHRİ RESTAURANT’TA SULTANLARA LAYIK SOFRALAR

Mihri Restoran dünyanın eşsiz mimarlık şaheserlerinden biri olan Sultanahmet Camii ve Ayasofya Müzesi arasında 450 yıllık tarihi dokusu ile Ayasofya’nın gizemli havasında, oldukça yoğun tarih bilgisi olan bir binada, Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı' nın bahçesinde misafirlerini ağırlıyor.

Bir zamanlar hamamın ateşinin yandığı Külhan bölümüne konumlandırılmış mutfağından hayat bulan Mihri Restoran, Türk ve Akdeniz Mutfağının en seçkin örneklerini tarihle iç içe, yüzyıllık ağaçların gölgesinde muhteşem Ayasofya’ya bakarak tatma fırsatı sunuyor. Aslına sadık kalınarak büyük bir restorasyon sürecinin ardından kapılarını Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı' nın bahçesinde açan Mihri Restoran sadece yemekleri ile değil tarihi manzaranın yanı başında kafe olarak da hizmet veren restoran, o atmosferden çıkmadan yorgunluk çayınızı yudumlamak için bile harika bir tercih. 
 
Yemeklere kendine özgü dokunuşları ve sunumlarıyla ayrı bir lezzet katma konusunda gayet başarılı olan Mihri Restoran Sultanlara layık bir sofra sloganı ile damak tadına önem verenleri Sultanahmet’e bekliyor.

Mihri Restoran münferit müşterilerden 300 kişilik gruplara kadar ağırlama kapasitesi ile A La Carte restoran ve kafe olarak hizmet vermektedir. Kışın ise Osmanlı motifleri ile süslenmiş 70 kişilik çadırı ile bu muhteşem atmosferde hizmet vermeye devam etmektedir.